Oddechowy prezentownik 2023

Prezenty, które zwiększą oddechową świadomość: dla dzieci i dla dorosłych 🎅🏻🎄🎁

Prezenty dla dzieci:

 1. Woreczki sensoryczne – możemy położyć je na brzuchu/mostku i obserwować jak się unoszą i opadają podczas oddechu. (KONGES SLOJD, bebeconcept.pl)
 2. Calm down Bpttle – butelka, która wypełnia się wodą i ozdobami (brokatem, gwiazdkami itp.), obserwacja wirującej w środku wody działa kojąco i uspokajająco. (Jellystone Designs, noskinoski.pl)
 3. Kazoo – prosty instrument dęty, który wymaga kontrolowanego wydechu, żeby wydał charakterystyczny brzęczący i wibrujący dźwięk. (Moulin Roty, noskinoski.pl)
 4. Flow-Ball Ultra – tzw. dmuchajka, trenażer oddechu. Uczy kontroli siły i długości wydechu. Za pomocą dmuchnięć wprawia się małe piłeczki w lewitację 🙂
 5. Puzzle sensoryczne – zapachowe puzzle Mudpuppy. Wąchanie puzzli podczas zabawy rozwija zmysł powonienia i wspiera oddychanie nosem. (Mudpuppy, tublu.pl)

Prezenty dla dorosłych:

 1. Termofor Termulek – termofor wypełniony pestkami wiśni. Położony na brzuchu wspiera naukę oddychania przeponą oraz stymuluje nerw błędny. (femiphysio.pl)
 2. Zegarek Mudita Moment – minimalistyczny zegarek, który pomaga trenować oddech dzięki specjalnym oznaczeniom na tarczy. (Mudita, mudita.com)
 3. Miękka piłka do pilatesu – posłuży jako element rozluźniający klatkę piersiową i do wielu ćwiczeń oddechowych związanych z ruchem.
 4. Relaksacje Mateusza Banaszkiewicza – nagrania relaksacji, które przyniosą spokój i ukojenie. (mateuszbanaszkiewicz.com).
 5. eBook “Oddech dla spokoju” – oddechowa droga, program, który za pomocą licznych zadań uczy samoświadomości i kontroli oddechu, przynosząc spokój.
 6. Minibandy – małe gumy, które posłużą do treningu oddechu przeponowego oraz do licznych ćwiczeń wspierających postawę ciała. (Blackroll Loop band, blackroll.com.pl )
 7. Morphée Zen – Przenośny analogowy odtwarzacz do relaksacji. (Morphée, bebeconcept.pl)
 8. Warsztat “Korki z oddechu” – oddechowe warsztaty uczące najważniejszych podstaw treningu oddechu.
 9. Mechaniczny stoper – przyda się do mierzenia pauzy kontrolnej, czasu bezdechów i odmierzania innych ćwiczeń oddechowych.
 10. Książka “Body by Breath” Jill Miller – pięknie wydana, obszerna książka nt. oddechu. Solidny prezent dla pasjonatów.

Mam nadzieję, że prezentownik pomoże wybrać prezent dla Twoich bliskich, dzięki któremu zaczną ćwiczyć lub udoskonalą swój trening oddechowy. Jednak pamiętaj, że do ćwiczeń oddechowych wystarczy już sam nos 🙂

Na koniec tego wpisu, chcę życzyć Ci radosnego, Świątecznego czasu, wypełnionego spokojnym oddechem 🙂

Facebook
Twitter
LinkedIn

Jeżeli chcesz więcej dowiedzieć się o oddychaniu i poznać skuteczne metody treningu oddechowego... ⏬ :)

Dodatkowo, dostaniesz za darmo eBooka “Oddychanie nosem – Przewodnik”

Zapisując się do newslettera wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych w postaci adresu e-mail przez sofizjo.pl w celu przesyłania na podany przeze mnie adres e-mail newslettera oraz informacji handlowych na podstawie art. 6 ust. 1 pkt. a RODO oraz art. 10 ust. 2 ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną, jak również w celu weryfikacji listy subskrybentów ww. newslettera.Oświadczasz, że zapoznałeś/aś się z klauzulą informacyjną dot. przetwarzania moich danych dostępną tutaj.

Może cię zainteresować:

Jak sprawdzić czy dobrze oddycham?

Regularna ocena własnego oddechu jest ważnym elementem dbania o zdrowie i dobre samopoczucie. Przygotowałam krótki przewodnik, który pomoże Ci samodzielnie ocenić swój oddech 👇🏻 Krok

Czy Można Oddychać Przez Usta?

Oczywiście, że tak! I to nie tylko wtedy, gdy mamy katar i zatkany nos. Oddychanie nosem daje nam dużo więcej korzyści – to prawda. Zawsze

Poznaj Tajemnice Dziecięcego Nosa

Czy kiedykolwiek zastanawialiście się, jak zmienia się nos naszych najmłodszych w miarę ich dorastania? Dziś zabieram Was w fascynującą podróż do świata dziecięcego noska, odkrywając

3 wskazówki jak układać trening oddechowy

Zaburzenia oddychania to trudne do jednoznacznego zdefiniowania i wieloaspektowe dysfunkcje oddechowe, które powodują pogorszenie zdrowia i/lub jakości życia. Jakiś czas temu pisałam Ci o diagnostyce,

Oddech jako zasób

Oddech jest Twoją siłą. Umiejętnością, która może pomóc Ci się wyregulować! Naucz się z tego korzystać! Oddech jest Twoją siłą. Umiejętnością, która może pomóc Ci