Sposoby na Oddech w Ciągu Dnia

Dzisiaj chcę podzielić się z Tobą kilkoma praktycznymi sposobami na to, jak wpleść świadome oddychanie w codzienne czynności, aby dni było trochę jaśniejsze i spokojniejsze 🙂

Poranne Rozpoczęcie Dnia z Medytacją lub Treningiem Oddechowym

Zacznij dzień od 5 do 10 minut medytacji lub treningu oddechowego. Możesz wykorzystać ćwiczenia z mojego ostatniego newslettera, by efektywnie się obudzić i skoncentrować na nadchodzącym dniu.

Relaksacja po Treningu – Jak Wpleść Oddech w Twoje Ćwiczenia

Jeżeli trenujesz lub ćwiczysz na co dzień, to po treningu zrób sobie chwilę na relaksację. Usiądź lub połóż się wygodnie, rozluźnij ciało i skoncentruj na oddechu. Staraj się łagodnie uspokoić oddech, wprowadzając rytm około 5 sekund na wdech i 5 sekund na wydech, co pomoże uspokoić serce. Możesz też pozostać przy naturalnym dla siebie rytmie oddechu, uważnie obserwując oddech i szczególnie wydechy. Daj sobie na to 5-10 minut.

Intencja Dnia

Ustal mały, osobisty cel na dzień, na przykład: „dziś będę spokojnie reagować na wyzwania”. Oddech może w tym pomóc, działając jako narzędzie uspokojenia i koncentracji.

Przerwy na Oddychanie podczas Pracy

Pracując przy komputerze, nie zapominaj o regularnych przerwach. Co 30-45 minut zrób krótką przerwę na ulubione ćwiczenie oddechowe. Zmień pozycję, popatrz w daleki punkt, rozluźnij wzrok i pozwól sobie na chwilę świadomego oddychania (znowu super się sprawdzą moje treningi z YouTube z newslettera), które pomoże zredukować efekty hiperwentylacji i zwiększy Twoją efektywność.

Wieczorny Czas Regeneracji

Koniec dnia to idealny moment na całkowite odprężenie i regenerację. Świadome oddychanie np. z techniką napnij/rozluźnij pozwoli na głębszą regenerację po dniu pełnym wyzwań. Liczne techniki relaksacyjne znajdziesz w eBooku „Oddech dla spokoju”.

Zaproszenie do Dalszej Praktyki

Pamiętaj, że we Wtorki ćwiczymy na żywo na Instagramie oraz w każdy piątek wysyłam na YouTube trening oddechowy, który jest doskonałym uzupełnieniem tygodniowych praktyk. Serdecznie zapraszam Cię do uczestnictwa w tych sesjach, aby jeszcze bardziej pogłębić praktykę oddechową.

Świadome oddychanie nie tylko pozytywnie wpływa na nasze codzienne funkcjonowanie, ale także pomaga w zwiększeniu uważności i lepszym słuchaniu potrzeb naszego ciała. Zachęcam Cię do spróbowania tych prostych, a jednak potężnych praktyk, by zobaczyć jak wielką różnicę mogą one wprowadzić w Twoje życie.

Facebook
Twitter
LinkedIn

Jeżeli chcesz więcej dowiedzieć się o oddychaniu i poznać skuteczne metody treningu oddechowego... ⏬ :)

Dodatkowo, dostaniesz za darmo eBooka “Oddychanie nosem – Przewodnik”

Zapisując się do newslettera wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych w postaci adresu e-mail przez sofizjo.pl w celu przesyłania na podany przeze mnie adres e-mail newslettera oraz informacji handlowych na podstawie art. 6 ust. 1 pkt. a RODO oraz art. 10 ust. 2 ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną, jak również w celu weryfikacji listy subskrybentów ww. newslettera.Oświadczasz, że zapoznałeś/aś się z klauzulą informacyjną dot. przetwarzania moich danych dostępną tutaj.

Może cię zainteresować:

Interocpecja, czyli dodatkowy zmysł

Interocpecja, czyli nasza wewnętrzna zdolność do odczuwania sygnałów z ciała, jest kluczem do lepszego rozumienia naszych potrzeb fizycznych i emocjonalnych. Od uczucia głodu po rozpoznawanie

Ćwiczenia oddechowe na zatoki

Oddychanie nosem jest kluczowe dla naszego zdrowia, pomaga filtrować, nawilżać i ocieplać powietrze, które wdychamy, zwiększając przy tym w nim obecność tlenku azotu (NO), co

Oddech w trudnych chwilach

To, że sprawnie posługuję się oddechem nie czyni mnie niezniszczalną. To co daje mi oddech to przewaga nad tym jaka byłam kiedyś i umiejętność kontroli

Ciepełko – ćwiczenie na długi wydech

Chcesz chwili wytchnienia? Złap wydech! Wydłużanie wydechu to najprostszy sposób na to, by oddychać wolno i osiągnąć dzięki temu spokój. ⁣Sprawdź jak robić długi wydech.

Oddech w psychoterapii

Czy oddech może być skutecznym narzędziem w gabinecie psychoterapeuty? Oczywiście 🙂 W końcu oddech może pomóc nam się uspokoić, wyciszyć, osiągnąć stan relaksu i odpoczynku, a

Ćwiczenie na rozluźnienie spiętych ramion

Czujesz duże napięcie ramion? Spróbuj krótkiego treningu oddechowego 🙂 Uwielbiam trening oddechowy za prostotę. Ostatnio też coraz bardziej doceniam wykorzystanie ruchu i mobilności w treningu