Lubię morze i piasek. Lubię wieczory nad wodą i taniec na plaży. Lubię czuć piasek pod stopami i szum wody…. 😍 
Z morzem mam same dobre wspomnienia. Pewnie dlatego, że unikam zatłoczonych miejsc pełnych parawanów 🏖 
Nie jest wielkim odkryciem, że obcowanie z naturą pozytywnie wpływa na psychikę człowieka. Szczególną moc ma właśnie woda – morza i jeziora. A podobno nawet kąpiel w wanie 😉 Z winem i świeczkami. 

Jeżeli lubisz spędzać wakacje nad morzem zachęcam Cię do spróbowania kilku prostych technik relaksacyjnych.

Wykorzystaj czas spędzony na plaży na relaks i naładowanie baterii w sposób inny niż zazwyczaj – wyłącz telefon, odłóż krzyżówki i spróbuj: 

1. Prostej medytacji – usiądź w miejscu gdzie będziesz słyszeć szum wody. Postaw obie stopy na ziemi i przyjmij wygodną pozycję. I po prostu słuchaj – fal, wiatru, ptaków. Gdy pojawią się w Twojej głowie myśli, wyobraź sobie, że odpływają z falą. I słuchaj dalej. 

2. Oddechu w rytmie morza – wdech to przypływ, wydech to odpływ. Synchronizuj swój oddech z tempem fal. Niech Twój oddech będzie wolny i spokojny. 

3. Spaceru ze wstrzymywaniem powietrza – wybierz się na spacer wzdłuż morza, bez konkretnego celu. Po prostu spaceruj i raz na jakiś czas rób odcinki ze wstrzymaniem powietrza. Wdech, wydech, 10 kroków wstrzymując powietrze, odpocznij minutę dalej spacerując i znowu: wdech/wydech/wstrzymanie/10 kroków/odpocznij 1 min. Możesz powtórzyć nawet 10x. 

10 minut każdej z technik zresetuje Twój mózg i wyłączy reakcje stresowe. Pozwól sobie na te 10 min by naprawdę dać ciału odpocząć.