Relaksacja na plaży

Lubię morze i piasek. Lubię wieczory nad wodą i taniec na plaży. Lubię czuć piasek pod stopami i szum wody…. 😍 
Z morzem mam same dobre wspomnienia. Pewnie dlatego, że unikam zatłoczonych miejsc pełnych parawanów 🏖 
Nie jest wielkim odkryciem, że obcowanie z naturą pozytywnie wpływa na psychikę człowieka. Szczególną moc ma właśnie woda – morza i jeziora. A podobno nawet kąpiel w wanie 😉 Z winem i świeczkami. 

Jeżeli lubisz spędzać wakacje nad morzem zachęcam Cię do spróbowania kilku prostych technik relaksacyjnych.

Wykorzystaj czas spędzony na plaży na relaks i naładowanie baterii w sposób inny niż zazwyczaj – wyłącz telefon, odłóż krzyżówki i spróbuj: 

1. Prostej medytacji – usiądź w miejscu gdzie będziesz słyszeć szum wody. Postaw obie stopy na ziemi i przyjmij wygodną pozycję. I po prostu słuchaj – fal, wiatru, ptaków. Gdy pojawią się w Twojej głowie myśli, wyobraź sobie, że odpływają z falą. I słuchaj dalej. 

2. Oddechu w rytmie morza – wdech to przypływ, wydech to odpływ. Synchronizuj swój oddech z tempem fal. Niech Twój oddech będzie wolny i spokojny. 

3. Spaceru ze wstrzymywaniem powietrza – wybierz się na spacer wzdłuż morza, bez konkretnego celu. Po prostu spaceruj i raz na jakiś czas rób odcinki ze wstrzymaniem powietrza. Wdech, wydech, 10 kroków wstrzymując powietrze, odpocznij minutę dalej spacerując i znowu: wdech/wydech/wstrzymanie/10 kroków/odpocznij 1 min. Możesz powtórzyć nawet 10x. 

10 minut każdej z technik zresetuje Twój mózg i wyłączy reakcje stresowe. Pozwól sobie na te 10 min by naprawdę dać ciału odpocząć. 

Facebook
Twitter
LinkedIn

Jeżeli chcesz więcej dowiedzieć się o oddychaniu i poznać skuteczne metody treningu oddechowego... ⏬ :)

Dodatkowo, dostaniesz za darmo eBooka “Oddychanie nosem – Przewodnik”

Zapisując się do newslettera wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych w postaci adresu e-mail przez sofizjo.pl w celu przesyłania na podany przeze mnie adres e-mail newslettera oraz informacji handlowych na podstawie art. 6 ust. 1 pkt. a RODO oraz art. 10 ust. 2 ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną, jak również w celu weryfikacji listy subskrybentów ww. newslettera.Oświadczasz, że zapoznałeś/aś się z klauzulą informacyjną dot. przetwarzania moich danych dostępną tutaj.

Może cię zainteresować:

Ciepełko – ćwiczenie na długi wydech

Chcesz chwili wytchnienia? Złap wydech! Wydłużanie wydechu to najprostszy sposób na to, by oddychać wolno i osiągnąć dzięki temu spokój. ⁣Sprawdź jak robić długi wydech.

Test głębokiego oddechu

Test głębokiego oddechu to szybko sposób na to, by sprawdzić swój oddech. Zobacz jak go wykonać oraz interpretować 👇🏼⁣ Gdy automatycznie bierzesz głęboki wdech, to

Oddychanie nosem – niezbędnik

Chcesz zacząć swoją przygodę z oddychaniem nosem? A może w ogóle chcesz się nauczyć czegoś więcej na temat oddechu? Ten wpis jest dla Ciebie! Po

Oddech w psychoterapii

Czy oddech może być skutecznym narzędziem w gabinecie psychoterapeuty? Oczywiście 🙂 W końcu oddech może pomóc nam się uspokoić, wyciszyć, osiągnąć stan relaksu i odpoczynku, a

Co ma oddech do zdrowia seksualnego?

Oddech to uniwersalne narzędzie, które można wykorzystywać jako wsparcie terapeutyczne w różnych zaburzeniach. W tym zaburzeniach seksualnych. Oddech jest bardzo uniwersalnym narzędziem, które w swojej