Fix Flat Feet – czyli skuteczne ćwiczenia na płaskostopie. Przypuszczam, że inaczej kojarzą Ci się te ćwiczenia. Dziś przedstawiam moje ulubione ćwiczenia stóp – nie tylko na płaskostopie! 

Szybki skuteczny zestaw z piłką @blackrollpolska 💪🏻

1. Poprawa ruchomości palucha oraz wzmacnianie m. odwodziciela palucha. Mięsień ten wraz z mięśniem zginaczem długim palucha budują łuki stopy oraz stabilizują ustawienie palucha w stawie. 
2. Wzmacnianie mięśni łydki. Piłka pozwala na utrzymanie prawidłowej, ustabilizowanej pozycji stawów. Ogranicza szpotawienie/ koślawienie pięt. 
3. Dynamiczna praca stabilizacyjna stopy podporowej. Poprawa mobilności w stawie biodrowym nogi mobilnej. Mobilność i stabilizacja st. biodrowego jest niezbędna do budowania prawidłowej budowy stopy. 
4. Rozluźnienie tkanek miękkich.

❗️Stopa ma funkcję podporową i tak powinno się ją ćwiczyć. Prawidłowy podpór i obciążenie całego łańcucha z jednoczesną mobilnością dalej najlepsze rezultaty. Kontakt stopy z podłożem jest pierwszym sygnałem dla OUN o wykonywanej lokomocji. Dlatego tak ważne jest jej prawidłowe ustawienie w trakcie wszystkich ćwiczeń!