Gdy myślę o seksie to tym, co pierwsze mi przychodzi na myśl to ciężki, głośny oddech. Przyspieszający im bliżej jest orgazmu🔥

🤓 Oddech jako przejaw działania układu autonomicznego(AUN) pokazuje nam jego stan oraz pozwala na jego regulację. A seks to kaskada zdarzeń pochodzących z AUN.

💋 Jak wykorzystać oddech by seks był przyjemniejszy, a orgazmy weszły na wyższy poziom? 

Przed: 
1. Stosuj oddech kontrolowany, relaks i medytację. To wyciszy AUN i uspokoi myśli. Wszystko po to by być myślami w „łóżku” a nie przed biurkiem w pracy. Oddychaj cały czas przez nos! (Fajnie też sprawdzi się ostatnie ćwiczenie z mojego instastory).
2. Możecie spróbować synchronizacji oddechu razem – siądźcie naprzeciwko siebie i zgrajcie swoje wdechy i wydechy.

W trakcie: 
1. Pozwól sobie na oddech, nie wstrzymuj oddechu – nie jest to zadanie wymagające precyzji i myślenia 😉
2. Wydawaj dźwięki – mruczenie i jęki uspokajają oddech oraz relaksują. Nie musisz krzyczeć, ale możesz. 
3. Staraj się oddychać powoli. Rób długie spokojne wydechy i powolne, pełne wdechy torem przeponowym – Twoje mięśnie się rozluźnią, zejdzie nadmierne napięcie z okolic miednicy co „wyzwoli orgazm” na całe ciało. 
4. Jeżeli boisz się, że dojdziesz przedwcześnie (lub chcesz przeciągnąć moment orgazmu) – zacznij kontrolować oddech, rób krótkie pauzy po wydechu. 
5. W trakcie orgazmu staraj się oddychać wciąż powoli i spokojnie. Są też osoby, które lepiej reagują na szybki oddech 🚀

Musisz to sprawdzić 😉

Praca domowa: 
1. Sprawdź jak na Ciebie działa kontrola oddechu w trakcie masturbacji – lepiej się czujesz przy wolnym, czy szybkim oddechu? A może wstrzymując oddychanie? 
2. Trenuj oddech „świadomie kontrolowany”- w ten sposób stanie się nieświadomy 😉 
3. Rób ćwiczenia oddechowe torem przeponowym z synchronizacją skurczów mięśni dna miednicy – wydech uniesienie/wdech obniżenie. 
4. Oddychaj tylko przez nos – tam produkowany jest tlenek azotu, który rozszerza naczynia krwionośne. To właśnie w jego uwalnianiu pomaga Viagra żeby doszło do erekcji. Ale masz już przecież nos 💁🏻‍♀️