Jeżeli szukasz sposobu na relaks i uważność każdego dnia to mam dla Ciebie dobry pomysł. Osobiście uważam, że pewnych rzeczy lepiej nie komplikować. Szczególnie gdy chcesz coś robić każdego dnia, bez stosowania specjalnych zabiegów i wielkich zmian, na które czasami ciężko jest sobie pozwolić. 

Tak np. jest z codziennym oddechem i uważnością. Możesz osiągnąć relaks i stan medytacji bez planowania i poświęcania na to kilkudziesięciu minut oraz specjalnych przygotowań.

Sposób na mindfulness każdego dnia👇🏼

1.Co robisz codziennie? Jakie masz rutynowe zadania podczas, których nie myślisz o ich wykonywaniu? Wybierz jedno zadanie. Jest to zmywanie? Prasowanie? Uważnością będzie skupienie się na tej czynności.

2.Zanim zaczniesz – weź 3 oddechy – niech będą spokojne, przez nos i z długim wydechem. Kieruj oddech do dolnych żeber. Potem zacznij pracę.

3.Poczuj jak pracuje Twoje ciało. Czuj każdy ruch i pracę mięśni. Poczuj ciężar naczyń lub ubrań.

4.Naucz się obserwować otoczenie – może masz piękny widok przez okno? A może przyjemne światło z lampki?

5.Słuchaj dźwięków otoczenia. Zarejestruj szum wody z kranu lub wiatr na zewnątrz.

6.Użyj nosa – czujesz zapach prania? Powietrza?

7.Pamiętaj też, że masz język – jeżeli możesz to spróbuj smaku.

8.Gdy kończysz wykonywać zadanie – znów wykonaj 3 powolne oddechy. Zamknij oczy i skup się na sobie i tym co czujesz. Zrelaksuj się.

I jedna sesja uważności dziś już jest za Tobą. Nie musisz wydzielać specjalnego czasu. Naucz się uważności na co dzień. Podczas codziennych czynności. Ty co zamienisz na mindfulness? 🙂