Płaskostopie – poznaj skuteczny i szybki zestaw ćwiczeń

Fix Flat Feet – czyli skuteczne ćwiczenia na płaskostopie. Przypuszczam, że inaczej kojarzą Ci się te ćwiczenia. Dziś przedstawiam moje ulubione ćwiczenia stóp – nie tylko na płaskostopie! 

Szybki skuteczny zestaw z piłką @blackrollpolska 💪🏻

1. Poprawa ruchomości palucha oraz wzmacnianie m. odwodziciela palucha. Mięsień ten wraz z mięśniem zginaczem długim palucha budują łuki stopy oraz stabilizują ustawienie palucha w stawie. 
2. Wzmacnianie mięśni łydki. Piłka pozwala na utrzymanie prawidłowej, ustabilizowanej pozycji stawów. Ogranicza szpotawienie/ koślawienie pięt. 
3. Dynamiczna praca stabilizacyjna stopy podporowej. Poprawa mobilności w stawie biodrowym nogi mobilnej. Mobilność i stabilizacja st. biodrowego jest niezbędna do budowania prawidłowej budowy stopy. 
4. Rozluźnienie tkanek miękkich.

❗️Stopa ma funkcję podporową i tak powinno się ją ćwiczyć. Prawidłowy podpór i obciążenie całego łańcucha z jednoczesną mobilnością dalej najlepsze rezultaty. Kontakt stopy z podłożem jest pierwszym sygnałem dla OUN o wykonywanej lokomocji. Dlatego tak ważne jest jej prawidłowe ustawienie w trakcie wszystkich ćwiczeń! 

Facebook
Twitter
LinkedIn

Jeżeli chcesz więcej dowiedzieć się o oddychaniu i poznać skuteczne metody treningu oddechowego... ⏬ :)

Dodatkowo, dostaniesz za darmo eBooka “Oddychanie nosem – Przewodnik”

Zapisując się do newslettera wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych w postaci adresu e-mail przez sofizjo.pl w celu przesyłania na podany przeze mnie adres e-mail newslettera oraz informacji handlowych na podstawie art. 6 ust. 1 pkt. a RODO oraz art. 10 ust. 2 ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną, jak również w celu weryfikacji listy subskrybentów ww. newslettera.Oświadczasz, że zapoznałeś/aś się z klauzulą informacyjną dot. przetwarzania moich danych dostępną tutaj.

Może cię zainteresować:

Trening siłowy i cardio w reeduakcji oddechowej

Reedukacja oddechowa to temat, który stale budzi zainteresowanie – szczególnie w kontekście pracy nad poprawą wzorca oddechowego. Każdy, kto zgłębia techniki oddychania, wie, jak ważne