Zaburzenia oddychania

 

Zaburzenia oddychania wpływają na pracę całego organizmu, ponieważ: 

1. Oddychanie to podstawowy wzorzec ruchowy.

2. Oddech regulowany jest w OUN.

3. Oddech związany jest ze zmianami biochemicznymi w krwi.

4. W pracę oddechową zaangażowany jest układ mięśniowo-szkieletowy.

5. Stan psychiczny wpływa na regulację pracy oddechowej. 

Każdy z tych punktów może być potencjalnym punktem zapalnym, ale i regulującym. Jest z czym pracować, ale i efekty są zaskakujące. Praca z oddychaniem, co oczywiste, uspokaja, ale i zwiększa naszą wydolność fizyczną, siłę, może zmniejszać dolegliwości bólowe, zapobiegać kontuzjom, poprawiać nastrój i leczyć astmę!

Facebook
Twitter
LinkedIn

Jeżeli chcesz więcej dowiedzieć się o oddychaniu i poznać skuteczne metody treningu oddechowego... ⏬ :)

Dodatkowo, dostaniesz za darmo eBooka “Oddychanie nosem – Przewodnik”

Zapisując się do newslettera wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych w postaci adresu e-mail przez sofizjo.pl w celu przesyłania na podany przeze mnie adres e-mail newslettera oraz informacji handlowych na podstawie art. 6 ust. 1 pkt. a RODO oraz art. 10 ust. 2 ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną, jak również w celu weryfikacji listy subskrybentów ww. newslettera.Oświadczasz, że zapoznałeś/aś się z klauzulą informacyjną dot. przetwarzania moich danych dostępną tutaj.

Może cię zainteresować:

Oddychanie nosem jak odcisk palca?

Wyobraź sobie, że możesz odblokować telefon… swoim oddechem przez nos. Brzmi jak science fiction? A jednak – naukowcy z Weizmann Institute of Science właśnie pokazali, że Twój sposób oddychania jest tak unikalny, jak linie papilarne. I co więcej – zdradza znacznie więcej niż tylko Twoją tożsamość. Dowiedz się, co mówi o Tobie oddychanie nosem!

Tężyczka i oddech – jak to się łączy?

Czy kiedykolwiek doświadczyłaś/eś mrowienia w dłoniach, skurczów palców, uczucia duszności lub „kołatania” serca, które pojawia się nagle – często w stresie lub bez wyraźnej przyczyny?

Trening mięśni oddechowych – czy warto?

Czy Twoja przepona potrzebuje treningu? Zdecydowanie tak – i nie tylko, jeśli jesteś sportowcem. Nasze mięśnie oddechowe, podobnie jak biceps czy pośladki, można wzmacniać i