Czy to brzmi znajomo?

 • Chcę wiedzieć jak oddychać prawidłowo.
 • Nie mogę wziąć głębokiego oddechu.
 • Szybko się męczę. 
 • Często wzdycham i odczuwam duszność.
 • Na co dzień odczuwam dużo stresu.
 • Czuję napięcie w karku i mięśniach grzbietu.
 • Chcę poprawić jakość mojego treningu.
 • Potrzebuję się rozluźnić.
 • Nie umiem oddychać przeponą.
 • Żyję w pośpiechu.
 • Chcę się nauczyć medytować.
 • Często kaszlę.
 • Źle sypiam.
 • Chrapię w nocy. 
 • Oddycham przez usta. 


Jeżeli tak, wpadaj  na warsztaty! 

Nazywam się Sandra Osipiuk-Sienkiewicz i uczę ludzi oddychać.

W 2014 roku badając dzieci chorujące na astmę dostrzegłam, że ich problemy z oddychaniem nie dotyczą tylko dróg oddechowych. Zaburzenia pulmonologiczne odzwierciedlały się również w ich postawie ciała. Kontynuując zaciekawienie tematem pokierowałam tak moją karierę zawodową i naukową, że stałam się specjalistką w dziedzinie oddychania. Skończyłam liczne kursy doszkalające i udzieliłam rehabilitacji oddechowej setkom dzieci. Przeszkoliłam dziesiątki profesjonalistów z technik treningu oddechowego. Na co dzień prowadzę treningi oddechowe dla osób dorosłych. W swojej pracy oprócz standardowych technik terapii oddechowej używam metod odbudowy postawy ciała i redukcji stresu. Dzięki temu osiągam kompleksowe i skuteczne rezultaty terapeutyczne.

Sandra Osipiuk

Dlaczego Oddech S.O.S.?

Dzięki temu, że jestem fizjoterapeutką program treningu oddechowego Oddech S.O.S. różni się od innych metod oddechowych tym, że zawiera w sobie ćwiczenia wspierające postawę ciała i aktywność fizyczną. Posiadam wykształcenie medyczne oraz wieloletnie doświadczenie kliniczne, co pozwala mi na dostosowanie ćwiczeń oddechowych również do osób chorujących na przewlekłe schorzenia układu oddechowego. Wybierając trening z Oddech S.O.S. możesz mieć pewność, że korzystasz ze sprawdzonej i rzetelnej specjalistycznej wiedzy. 

Dla kogo?

Warsztaty są kierowane do wszystkich osób, które chcą lepiej oddychać. Dla osób początkujących i zaawansowanych w różnego rodzaju aktywnościach fizycznych. Trening Oddech S.O.S. jest kierowany również do osób z zaburzonym wzorcem oddechowym i takich, które zmagają się z różnego rodzaju zespołami bólowymi i stresem. 

Czym jest Oddech S.O.S.?

Jest to opracowany przeze mnie program treningu oddechowego oparty na metodach: PRI, Buteyko i Oxygen Advantage oraz własne doświadczenia pracy z pacjentami. 
Trening ten złożony jest z ćwiczeń przywracających optymalny wzorzec oddechowy oraz wspierających oddychanie postawę ciała.  Ćwiczenia te mają na celu normalizację napięcia mięśniowego oraz poprawę funkcji tzw. cylindra oddechowego (mięśnie brzucha, mięśnie grzbietu, mięśnie dna miednicy i przepona). Duży nacisk położony jest na odbudowanie Strefy Apozycji przepony, a także poprawę wydolności fizycznej. 
Program Oddech S.O.S. uczy ponadto świadomej kontroli oddechu, która wspiera radzenie sobie ze stresem oraz zdrowy sen. 

Jak wyglądają warsztaty?

Na warsztaty składają się 2 godziny praktycznych ćwiczeń ruchowych i oddechowych. Trening oddechowy wg Oddech S.O.S. rozpoczyna się nauką odczuwania i podążania za swoim oddechem. Następnie nauczymy się ćwiczeń wspierających pracę przepony oraz oddechu torem dolnożebrowym. Na koniec treningu poznamy podstawowe techniki kontroli oddechu oraz treningu hipoksyczno-hiperkapnicznego. 

Warsztaty odbywają się na sali gimnastycznej na matach oraz przy użyciu przyborów takich jak kostki do jogi i piłki. Będą Ci tylko potrzebne wygodne ubrania. 

Informacje

Termin: Termin warsztatów był już ustalony, ale przez kwarantannę został zawieszony. Zapisz się na listę zainteresowanych, a dowiesz się o kolejnym terminie jak tylko będzie wiadomo kiedy można zorganizować warsztaty.
Czas trwania: 2h
Godziny: Zostaną podane później.
Miejsce: Warszawa – AnyaYoga ul. Krasińskiego 35a, Żoliborz
Cena: 249zł 
Liczba miejsc: 35
Uwagi: Warsztaty odbędą się przy minimalnej liczbie 10 osób.
Zapisy: Zapisy poprzez formularz zgłoszeniowy. Obecnie prowadzone są zapisy na listę zainteresowanych. Kliknij przycisk poniżej.

Co daje zdrowy oddech?
Zobacz moje wystąpienie na TEDxWarsaw

Więcej o mnie dowiesz się po kliknięciu na zdjęcie.