Nie jest łatwo być w ciąży w dobie Internetu. W końcu jest tyle doświadczonych mam, które chętnie się podzielą swoimi przeżyciami. 🤮

„Nic nie boli bardziej niż poród, a w szpitalu lekarz był chamem, położne olewały, a Kaśka to przez rok popuszczała mocz. Nie karmisz piersią bo się nie starasz. A w ogóle to kupiłaś zły smoczek. Ciąża to przecież cudowny okres, a Ty narzekasz, że nie możesz założyć butów. Dziewczyny piszą, że już po 6m biegają, a inne, że absolutnie nie wolno przez 12m? Na 100% będziesz miała RMPB. Seks to będzie masakra, a cycki wiszą po karmieniu więc lepiej zbieraj na operacje.” 🤯

Dziewczyny? Serio? Naprawdę nie macie swoich zmartwień, że musicie czytać o cudzych problemach?

Tak, świadomość jest potrzebna w ciąży, ale zamartwianie już nie. Naprawdę fajnie jest czytać o w tych wszystkich dramatach z porodówek i sypialni? Naprawdę potrzebny Ci ten stres, że nie masz pieniędzy na TEN kocyk? ❤️Są rzeczy na które NIE MAMY WPŁYWU. Ale wiesz na co masz wpływ? Na to co się dzieje TU i TERAZ.

🤰🏻Poród boli jak świat światem – zamiast panikować – udaj się do położnej, naucz się technik łagodzących ból i trenujecie je przed porodem.

🤰🏻Zamiast czytać o tym, jak dziewczyny sikają na fitnessie – zrób parę ćwiczeń na mm. dna miednicy i czytaj merytoryczne posty. A najlepiej to IDŹ na wizytę do fizjo.

🤰🏻Martwisz się o poród, szpital, lekarza? – porozmawiaj o tym ze swoim ginekologiem i położną. Naprawdę na każdy szpital znajdzie się tyle samo ➕ co ➖. Nie masz wpływu na wszystko co się stanie, ale to TY możesz się do tego dobrze przygotować.

🤰🏻Zamiast czytać kolejne wypowiedzi i opinie o produktach może w tym czasie zrób medytację? Pomyśl o maluchu w swoim brzuchu – naprawdę ono się najlepiej czuje gdy TY jesteś szczęśliwa.

🤰🏻To Twój czas. Skup się na sobie. Doceń co masz, a nie myśl o tym czego nie masz. Medytuj i ćwicz oddech.

🤰🏻Na pewno masz wokół siebie ludzi, którzy Cię kochają i chcą Ci pomóc – rozmawiaj z nimi. Są też specjaliści, którzy rozwieją Twoje wątpliwości (patrz tagi na foto)

🤰🏻A jak jakaś osoba lub grupa Cię denerwuje pamiętaj o UNFOLLOW❤️