Oddychanie posturalne wg PRI

Sandra co Ty znowu wymyśliłaś?! Tu Was zaskoczę- to nie ja 😅 To całe szaleństwo z tego zdjęcia to Oddychanie Posturalne wg metody #PRI.

Po co? By mniej wszystko bolało i lepiej się oddychało, a to dzięki poprawie postawy i biomechaniki ciała ❤ 

To nie magia to biomechanika ❤

Opis poniżej: 
1. Balon- pompowanie w trakcie ćwiczenia balonu zwiększa aktywność mięśni brzucha, co pozwala na utrzymanie optymalnej strefy apozycji przepony (ZOA- strefa apozycji przepony to temat na oddzielny post, teraz uwierzcie, że to b.ważne)

2. Napięcie mięśni brzucha, aktywacja m.poprzecznego i skośnych brzucha przeciwdziała prostowaniu odc. lędźwiowego co wpływa pozytywnie na ZOA (przepona ma przyczepy na kręgach lędźwiowych) oraz odciąża ten obszar kręgosłupa (mniejszy ból)

3. Wysuwanie zgiętego ramienia w przód poprawia upowietrzenienie płuca prawego, które ze względu na rotacje żeber jest “zamknięte”(rotacja żeber związana jest z rotacją tułowia). Manewr ten odblokowuje pierwsza górne żebra przez rozluźnienie m.podobojczykowego.

4. Ustawienie w ten sposób nóg i aktywacja przez tyłopochylenie miednicy mięśni grupy kulszowo- goleniowej oraz mm. pośladkowych większych również przeciwdziała wyprostowi odc. L poprawiając tym samym pracę przepony i nóg. Piłka ma za zadanie aktywację mięśni dna miednicy przez mięśnie przywodziciele (żebyśmy nie sikali za każdym razem gdy kurczy się nasza przepona).

Jakie korzyści daje to ćwiczenie? 
1. Zmniejszenie bólu kręgosłupa i stawów kończyn dolnych, a także redukcja zaburzeń w obrębie kończyn górnych. 
2. Poprawa stabilizacji centralnej i motoryki całego ciała. 
3. Poprawa upowietrzenia płuc, a co za tym idzie lepsze utlenowanie całego organizmu- zwiększenie siły i wydolności organizmu. 
4. Wspiera odbudowywanie prawidłowej postawy ciała. 
To jest tylko jedno i podstawowe ćwiczenie wg PRI™, a już robi wrażenie prawda? Postaram Wam się więcej o tym pisać tylko powiedzcie czy chcecie 😉 

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Jeżeli chcesz więcej dowiedzieć się o oddychaniu i poznać skuteczne metody treningu oddechowego... ⏬ :)

Dodatkowo, dostaniesz za darmo eBooka “Oddychanie nosem – Przewodnik”

Zapisując się do newslettera wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych w postaci adresu e-mail przez sofizjo.pl w celu przesyłania na podany przeze mnie adres e-mail newslettera oraz informacji handlowych na podstawie art. 6 ust. 1 pkt. a RODO oraz art. 10 ust. 2 ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną, jak również w celu weryfikacji listy subskrybentów ww. newslettera.Oświadczasz, że zapoznałeś/aś się z klauzulą informacyjną dot. przetwarzania moich danych dostępną tutaj.

Może cię zainteresować:

Nie mogę głęboko oddychać

Czy zdarza Ci się, że nie możesz głęboko oddychać? Czujesz, że nie możesz odetchnąć pełną piersią? Jeżeli tak, to mam dla Ciebie kilka wskazówek, co

5 wskazówek jak obserwować swój oddech

Podczas medytacji, ćwiczeń oddechowych oraz praktykowania uważności często padają polecenia, by skoncentrować się na swoim oddechu, czuć swój oddech oraz go obserwować. Co to właściwie znaczy

Dlaczego wzdychamy?

Po co nam wzdychanie? Czy można wzdychać za dużo? Czy wzdychanie pomaga, a może szkodzi? Dowiedz się więcej na temat wzdychania! Zdrowa osoba dorosła wzdycha